• Anamarija Lampič
    Anamarija Lampič
    Srečen dan za Anamarijo: 3.2.2017 je v šprintu v Pjongčangu osvojila prvo zmago v svetovnem pokalu
    Anja Mandeljc
    5.1.2018 Campra (SUI), prvi podium za Anjo Mandeljc na COC/OPA pokalu v kategoriji U-20
  • Alex Cisar
    Alex Cisar
    Alex Cisar - mladinski svetovni prvak v biatlonu v sprintu in zasledovanju (sezona 2018/2019)

TSK Merkur Kranj
Tekaški smučarski klub
TRIGLAV KRANJ
Partizanska cesta 37, 4000 Kranj

T: 040 680 454
(Rok Šolar, glavni trener)

Triglavani odlični na državnem prvenstvu v Ski krosu!

Tekmovalci mlajših kategorij so se v soboto 15.2.2020 prvič pomerili na državnem prvenstvu v ski krosu. Naši tekmovalci so se odrezali odlično in klubu pritekli kar 4 naslove najboljših v državi, do zmage pa smo prišli tudi v alternativnem tekmovanju kategorije cicibank.

altaltaltaltaltaltaltalt

Na prvi tekmi svetovnega prvenstva Lea Einfalt do odličnega 29. mesta!

Na prvi posamični tekmi letošnjega svetovnega prvenstva v biatlonu so se za odličja in hkrati tudi točke svetovnega pokala na šprinterski preizkušnji pomerila dekleta. Med konkurenco sta nastopili tudi naši biatlonki Lea Einfalt in Nina Zadravec.

Lea Einfalt je z le enim zgrešenim strelom zasedla odlično 29. mesto, z zaostankom minute in 20 sekund pa pridobila tudi odlično izhodišče za zasledovalno tekmo. Nina je na strelišču zgrešila trikrat in končala na 78. mestu.

Držimo pesti za naslednje nastope naših deklet...

Več o sprinterski preizkušnji si lahko preberete na strani SZS na tej povezavi.

alt

Lea Einfalt je odlično nastopila na šprinterski tekmi na SP v Anterselvi in poskrbela za prve slovenske točke v tej sezoni © GEPA

Alex odličen na tekmi v Martellu

Alex Cisar je odlično pripravljenost iz mladinskega svetovnega prvenstva prenesel na naslednje tekme. V Martellu v Italiji je le za 15 sekund zaostal za najboljšim in dosegel odlično 6. mesto.

Več na SZS na tej povezavi.

alt

Alex Cisar je zadržal odlično formo. Foto: Sloski

Alex Cisar bronasti na mladinskem svetovnem prvenstvu

V švicarskem Lenzerheideju  je med 26.1. in 2.2.2020 potekalo mladinsko svetovno prvenstvo v biatlonu. Peterica tekmovalcev TSK Triglava (Alex Cisar, Tais Vozelj, Nina Zadravec, Jaša Zidar in Živa Klemenčič) je pokazala nekaj odličnih predstav, ki jih je z današnjim tretjim mestom kronal Alex Cisar. V zadnji preizkušnji prvenstva - zasledovalni tekmi v kategoriji mlajših članov je z odlično predstavo poskrbel, da tudi tokratnega prvenstva ne zapušča brez medalje.

Odličen rezultat sta na prvenstvu dosegla tudi Živa Klemenčič, ki je v šprinterski preizkušnji zasedla 12. mesto (v zasledovanju je bila 23.) ter Jaša Zidar, ki je 20. mestu v šprintu, danes dodal še 16. mesto.

Vsem tekmovalcem čestitamo!

Več o zadnji tekmi na strani SZS na tej povezavi.

Državno prvenstvo na razdalji za odrasle kategorije & tekmovanje za pokal Alpina

Danes je na Pokljuki  potekalo še državno prvenstvo na razdalji za odrasle kategorije in tekmovanje za pokal Alpina.

Na 15 km preizkušnji je med člani Janez Lampič zasedel odlično drugo mesto (zmagal je Miha Šimenc), med članicami pa je bila najboljša Anamarija Lampič. Ekipni uspeh članic TSK Triglava so dopolnile Anja Mandeljc z drugim, Anita Klemenčič s tretjim, Sara Jazbec s četrtim mestom - s tem je postala tudi državna prvakinja med juniorkami. Izidor Karničar je v kategoriji starejših mladincev zasedel tretje mesto.

V otroških kategorijah sta se na zmagovalni oder povzpela Karničar Lovrenc (starejši dečki) in Nika Einhaver (mlajše deklice). Oba sta bila druga.

Z odlično organizacijo tekmovanja so se (kot vedno) izkazali starši in podporniki našega kluba.