• Anamarija Lampič
    Anamarija Lampič
    Srečen dan za Anamarijo: 3.2.2017 je v šprintu v Pjongčangu osvojila prvo zmago v svetovnem pokalu
  • Vesna Fabjan, OI Sochi 2014 - Flower ceremony
    Vesna Fabjan, OI Sochi 2014 - Flower ceremony
  • Lea Einfalt
    Lea Einfalt
  • Skupina otrok za katero skrbi Milena Kordež
    Skupina otrok za katero skrbi Milena Kordež
  • Klara in Anja Novotna
    Klara in Anja Novotna
  • Janez in Anamarija Lampič
    Janez in Anamarija Lampič
  • Nejc Stanek
    Nejc Stanek
  • Vesna Fabjan, OI Sochi 2014 - Medal ceremony
    Vesna Fabjan, OI Sochi 2014 - Medal ceremony
  • Skupina otrok za katero skrbi Tadeja Brankovič
    Skupina otrok za katero skrbi Tadeja Brankovič
  • Drejc in Matic Meglič
    Drejc in Matic Meglič
  • Vesna Fabjan, OI Sochi 2014
    Vesna Fabjan, OI Sochi 2014
    Dobitnica bronaste medalje
  • Jon Seliškar
    Jon Seliškar
  • Nina in Anita Klemenčič
    Nina in Anita Klemenčič
  • Neža Perko
    Neža Perko
  • Sara Jazbec in Živa Klemenčič
    Sara Jazbec in Živa Klemenčič
  • Anja Mandeljc
    Anja Mandeljc
    5.1.2018 Campra (SUI), prvi podium za Anjo Mandeljc na COC/OPA pokalu v kategoriji U-20
  • Alex Cisar
    Alex Cisar
    Alex Cisar - mladinski svetovni prvak v biatlonu v sprintu in zasledovanju (sezona 2018/2019)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TSK Merkur Kranj
Tekaški smučarski klub
TRIGLAV KRANJ
Partizanska cesta 37, 4000 Kranj
 

 

 T: 040 680 454
(Rok Šolar, glavni trener)

27.1.-1.2.2016, Cheile Gradistei (RO), MSP v biatlonu

Uspešni nastopi Triglavanov

tais cheile16
Tais v strmem klancu, zanjo navija trener Marič

V novem romunskem biatlonskem centru v idiličnem okolju nad mestom Brasov se je zvrstilo kar 16 tekem mladinskega svetovnega prvenstva z znatnim zastopstvom Triglavanov v slovenski reprezentanci, ki so vsi po vrsti pokazali odlične predstave. Najbolj sta se izkazala Alex Cisar na svojem premiernem nastopu in naša potnica na Olimpijske igre mladih Tais Vozelj.

27.1. - mladinke 10 km - 4x streljanje, (leže, leže, stoje,stoje), tričetrt minute pribitka za zgrešeni strel

Tekmo so zaznamovali zahtevni pogoji na strelišču in posledično veliko zgrešenih strelov.

1. Marina Sauter (NEM) 35:14 (0,1,1,0)

42. Tais Vozelj +5:33 (1,2,0,3)
48. Nina Zadravec +6:31 (2,2,2,1)
64. Polona Klemenčič +9:08 (1,3,4,1)

27.1. - mladinci 12,5 km

Ozračje se je ogrelo na 9° C, veter je malo popustil.

1. Harald Oeygard 37:00 (0,1,0,0)

35. Alex Cisar +5:09 (0,2,1,1)

28.1. - juniorji 15 km

Mitja je že v prvem nastopu naredil odlično dirko.

1. Felix Leitner (AUT) 41:55 (0,1,0,0)

23. Mitja Drinovec +6:49 (1,1,1,0)

29.1. - mladinke 6 km (streljanje leže, stoje), kazenski krog za zgrešen strel

Svetoven rezultat za Tais, Nina odlična, tudi Polona brez težav uvrščena na zasledovanje, premagala kar 43 tekmovalk.

1. Karoline Erdal (NOR) 18:18 (0,1)

15. Tais Vozelj 1:30 (0,1)
24. Nina Zadravec 2:09 (2,1)
48. Polona Klemenčič 3:09 (2,2)

29.1. - mladinci 7,5 km

Alex kljub mladosti v vrhu.

1. Igor Malinovskij (RUS) 20:33 (1,0)

14. Alex Cisar +2:00 (0,0)

30.1. - juniorji 10 km

Mitja tokrat še bolje razpoložen.

1. Felix Leitner 26:27 (0,1)

19. Mitja Drinovec +1:53 (1,0)

31.1. - mladinke 7,5 km zasledovanje (streljanje leže,leže,stoje,stoje), kazenski krog

Izjemen ekipni uspeh Triglavank, Tais vedno boljša, Polona pridobila 21 mest.

1. Arina Pantova (KAZ) 27:15 (1,0,0,0)

13.Tais Vozelj +2:45 (0,0,2,0)
27. Polona Klemenčič +5:08 (1,0,1,3)
36. Nina Zadravec +5:51 (1,3,3,2)

31.1. - mladinci 10 km

Alex je še nadgradil prejšnji rezultat. Prehitel je Čeha, v finišu pa borbeno odšprintal Švicarja. 

1. Vjačeslav Malejev (RUS) 30:14 (0,0,1,1)

13. Alex Cisar +3:47 (0,0,2,0)

31.1. - juniorji 12,5 km

Mitja se boril po najboljših močeh, po 3 tekmah je bila proga v toplem vremenu že dodobra zmehčana, kar mu ni ustrezalo.

1. Sean Doherty (ZDA) 36:01 (0,1,1,0)

36. Mitja Drinovec +5:46 (2,0,0,2)

1.2. - mladinke 3x6 km štafete

Tais in Nina sta bili v zadnjem nastopu v boju za kolajno svetovnega prvenstva. Urška Poje je predala 1., Tais z majhnim zaostankom 4., za Nino pa je bila naloga vendarle prezahtevna. Kljub temu so punce uspele doseči odmeven mednaroden rezultat v konkurenci 19 štafet.

1. Rusija 55:34 (0+8)

6. Slovenija +3:17 (3+9)

Urška Poje 0.0 (0+2)
Tais Vozelj +14.3 (0+1)
Nina Zadravec +3:17 (3+6)

1.2. - mladinci 3x7,5 km

Alex je kot prvi uspešno borbal za čim boljšo pozicijo in predal kot 8., Nace je to še nadgradil, vendar Klemen ni uspel biti tako hiter in natančen.

1. Norveška 59:31 (0+8)

12. Slovenija +5:40 (1+9)

Alex Cisar +0:59 (0+3)
Nace Žnidaršič +2:54 (0+2)
Klemen Vampelj +5:40 (1+4)

Še enkrat velike čestitke in pohvale vsem za pogumne nastope.

Vsi rezultati

(JAK)