• Anamarija Lampič
    Anamarija Lampič
    Srečen dan za Anamarijo: 3.2.2017 je v šprintu v Pjongčangu osvojila prvo zmago v svetovnem pokalu
    Anja Mandeljc
    5.1.2018 Campra (SUI), prvi podium za Anjo Mandeljc na COC/OPA pokalu v kategoriji U-20
  • Alex Cisar
    Alex Cisar
    Alex Cisar - mladinski svetovni prvak v biatlonu v sprintu in zasledovanju (sezona 2018/2019)

V štirih dneh so se zvrstila 3 Državna prvenstva

Začelo se je s četrtkom na Pokljuki. V popoldanskem času so bili na sporedu pari v šprint štafetah, ki so se v vseh kategorijah potegovali za naslov državnega prvaka. Sicer zanimivo tekmovanje z veliko udeležbo se je s podelitvijo končalo šele v poznih večernih urah. Adrenalin je na prvi tekmi DP še vse skupaj držal pokonci in marsikdo je doma moral še poprijeti za dokončanje domače naloge in učenje. Triglavani so dosegli odličen uspeh in z Anamarijo in Vesno osvojili naslov državnih prvakinj. Sicer so na najvišji stopnički stali še 2x, prav tako 2x osvojili naslov drževnega podprvaka in 4x stali na stopnički za 3. mesto.

V petek je bil za vse prost dan tekmovanj, a nova preizkušnja je bila na vrsti že v soboto zjutraj, ko je Državno prvenstvo na distanci v prosti tehniki potekalo samo za odrasle kategorije.Tokrat je bila prizorišče tekmovanj težka proga v Planici. Triglavani so pokazali svojo dobro formo. Janez je postal državni podprvak, pri dekletih pa je državna prvakinja postala Lea, tik za njo pa se je uvrstila Barbara. Na odru za zmagovalce za DP so se zvrstili še trije Triglavani, v otroških kategorijah, kjer je tekmovanje potekalo za Pokal Geoplin, pa so Triglavani stopničke osvojili še 3x.
Oba omenjena dneva so v alternativnih tekmah sodelovali tudi najmlajši Triglavani in prav tako dokazali, da odlično trenirajo. Kar 8 se jih je povzpelo na zmagovalni oder in klubu se ni bati za podmladek in uspešno nadaljevanje.

Nedelja bila zadnji dan težkega sklopa tekmovanj za odrasle kategorije. Poleg težkih pripravljalnih treningov v tem obdobju, tekmovanj doma in v tujini, so tudi zaporedna tekmovanja za DP na težkih progah in dolgih razdaljah pri nekaterih pokazala utrujenost, zato je bila udeležba nekoliko okrnjena. V zasledovanju je Lea povečala prednost pred Barbaro in še enkrat osvojila naslov državne prvakinje. Janez je zadržal 2. mesto in prav tako še enkrat postal državni podprvak. Na stopničke pa so se ta dan zavihteli še 4 Triglavani.

Izkupiček medalj je bil za Triglavane tudi tokrat bogat. Čestitke vsem udeleženim in zahvala trenerjem za dobro delo. Naslednja domača tekma na Pokluki je že v nedeljo, članice že odhajajo na tekmo v Skandinavijo, mladinska ekipa pa v Švico na tekme Celinskega pokala.

REZULTATI:

Četrtek, 28. 1. 2016
DP šprint štafete - Pokljuka
ČLI (2 x 3 x 1,4 km): 4. Žiga Špelič / Janez Lampič, 13. Blaž Uršič / Anže Lebar
JUI (2 x 3 x 1,4 km): 2. Žiga Špelič / Janez Lampič
SMI (2 x 3 x 1,4 km): 3. Blaž Uršič / Anže Lebar
MMI (2 x 2 x 1,4 km): 3. Jure Zidar / Žan Pevec
ČLE (2 x 2 x 1,4 km): 1. Anamarija Lampič / Vesna Fabjan, 3. Anita Klemenčič / Lea Einfalt, 8. Živa Klemenčič / Nina Klemenčič, 12. Karin Knap / Alenka Peternelj
SME (2 x 2 x 1,4 km): 3. Živa Klemenčič / Nina Klemenčič, 6. Alenka Peternelj / Karin Knap
MME (2 x 2 x 1,4 km): 1. Neža Perko / Sara Jazbec, 8. Elizabeta Mokorel / Nika Krkoč
MDI (2 x 2 x 1 km): 4. Gašper Pogačnik / Žiga Kordež, 7. Tine Novak / Lovrenc Karničar
MDE (2 x 2 x 1 km): 5. Erin Vozelj / Nina Pogačnik, 6. Rebeka Hudelja / Tjaša Mali, 7. Tinkara Lampič / Manca Katrašnik
SDI (2 x 2 x 1 km): 1. Izidor Karničar / Mark Vozelj, 8. Matic Meglič / Markus Grum
SDE (2 x 2 x 1 km): 2. Nina Triler / Teja Zadravec, 5. Klara Mali / Liza Kavčič